Далас Маверикс постигна категорична победа със 123:93 над Лос Анджелис

...

Далас разби ЛА Клипърс и е на победа от полуфинал на Запад

Далас Маверикс реализира безапелационна победа със 123:93 над Лос Анджелис Клипърс като посетител в петия мач в плейофната серия сред двата тима в Националната баскетболна асоциация. Тексасци поведоха с 3-2 в серията и са на един триумф от класиране за полуфиналите в Западната конференция.

Двубоят стартира равностойно, като след първата четвърт гостите имаха задатък от 25:24. До края на първото полувреме разликата закупи двуцифрени измерения - 56:46 на полувремето.

Гостите взеха решение дуела при започване на третата част, когато осъществиха серия от 14 безответни точки, с цел да пернат със 73:50, като преди финалния интервал разликата бе 20 точки – 89:69. ЛА Клипърс не откри причини, с цел да се противопости на Далас и закономерно загуби четвъртата част с 24:34, а дуелът с 93:123.

Лука Дончич се регистрира с " дабъл-дабъл " за триумфа с 35 точки и 10 асистенции. Макси Клебер вкара 15 точки, а Кайри Ървинг и Джейдън Харди приключиха с по 14 точки.

Пол Джордж приключи с " дабъл-дабъл " от 15 точки и 11 битки. Ивица Зубац също остана с 15 точки.