Далас Маверикс надви Хюстън Рокетс със 129:114 в тексаско дерби

...

Обзор НБА: Лука Дончич поведе Далас към нов успех

Далас Маверикс надделя Хюстън Рокетс със 129:114 в тексаско дерби от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация и по този начин реализира своята 5-а поредна победа в шампионата.

В „ American Airlines Center “ в Далас, домакините преобладаваха през първото полувреме и след края на втората четвърт водеха в резултата с 14 точки (65:51). Местният противник на Маверикс по този начин и не съумя да се вдигне в третата четвърт, която също отиде на сметката на домакините, а щурмът на „ ракетите “ в края не стигна за нищо повече от това, пасивът на Хюстън да бъде понижен до 15 точки.

Над всички в този мач бе звездата на Далас Лука Дончич. Словенецът изигра доста мощен мач, като остана на паркета 34 минути, в които направи трипъл-дабъл. Той приключи мача с 35 точки, 12 битки, 13 асистенции и 2 блокади.

За Хюстън най-резултатен бе Джейлън Грийн, който вкара 23 точки и добави 4 битки и 4 асистенции за 32 минути в игра, само че те не бяха задоволителни за Рокетс и по този начин ротацията влезе в серия от 2 следващи загуби.

Във краткотрайното класиране на Западната конференция Далас е на 5-о място с 20 победи и 16 загуби, до момента в който Хюстън е финален с 10 победи и 25 провали.