ДАЛАС (AP) — Лука Дончич се опита да стъпи точно

...

Дончич направи фаул и Маверикс изпаднаха в дупка с 3-0, след като отново загубиха от Селтикс във финалите на НБА

ДАЛАС (AP) — Лука Дончич се опита да стъпи тъкмо оттатък линията за 3 точки, както Далас Маверикс бяха прави гневен опит за завръщане.

Суперзвездата в първите си финали в НБА защитаваше Джейлън Браун, когато гардът на Бостън дриблира сред краката му, наведе рамото си и направи контакт, който прати и двамата играчи на земята при 4:12 до края на играта. Фаулът беше отсъден против Дончич, който седеше на пода невярващо с ръце, протегнати във въздуха.

Това беше шестият фаул на Дончич в мача, негов четвърти през четвъртата четвърт и неговата вечер завърши след несполучливото предизвикателство на треньора Джейсън Кид. Маверикс също бяха съвсем подготвени за мача – а може би и за серията – откакто Бостън Селтикс победиха със 106-99 в сряда вечерта и покачиха с 3-0 в серията.

„ Да, имахме добър късмет. Бяхме близки. Просто не го разбрах “, сподели Дончич. „ Иска ми се да бях там. “

Маверикс в този момент са в може би невъзможна дупка в тези финали на НБА, откакто съвсем изпълзяха от го...