ДАЛАС (AP) — Конър Макдейвид вкара 32 секунди във второто

...

Макдейвид печели във второто продължение, след като Ойлърс преодолява капитанската дузпа и победи Старс с 3-2

ДАЛАС (AP) — Конър Макдейвид вкара 32 секунди във второто продължение и Едмънтън Ойлърс преодолява двойното малко наказване на своя капитан в първия спомагателен интервал и победи Далас Старс с 3-2 в мач 1 от финала на Западната конференция в четвъртък вечер.

Звездите бяха 0 за 3 при силови игри в постоянното време, след което не можаха да се възползват от четирите минути с преимущество след дузпа с висока пръчка против МакДейвид в началните секунди на първото продължение, което не беше t се обади до още един обзор на идващото прекъсване на играта,

Леон Драйзайтл удължи поредицата си от начални точки в плейофите до 13 мача с гол, а Зак Хайман означи гол и асистенция за Ойлърс. Стюарт Скинър спря 31 изстрела, три нощи откакто Ойлърс приключиха серията си от втория кръг с победа в мач 7 при гостуването на Едмънтън.

Тайлър Сегуин означи и двата гола за звездите, които изгубиха мач 1 в последните си седем плейофни серии от 2022 година насам.