ДАЛАС — Звездата на Сан Антонио Спърс Виктор Уембаняма закъсня

...

Виктор Уембаняма от Шпорите пропуска мача, след като изкълчи глезена на крака на момчето с топка по време на загрявките

ДАЛАС — Звездата на Сан Антонио Спърс Виктор Уембаняма закъсня против Лука Дончич и Далас Маверикс в събота вечерта заради навехнат десен гален след стъпване на крайници на момче с топка по време на загряване.

19-годишната сензация от Франция се върна в съблекалнята, с цел да залепи глезена и искаше да играе, само че Спърс го задържаха заради защитни аргументи.

Това беше повторно в три мача Уембаняма не беше деен.

Причината беше болежка в десния гален четири вечери по-рано в Милуоки.

Високият съвсем 7 фута и 4 Уембаняма игра 22 минути, една от най-ниските си за сезона, при загуба от Чикаго в четвъртък вечер.

Шпорите влязоха в мача с Далас с резултат 1-21, с три поредни загуби, откогато сложиха връх за франчайз за серия от загуби за втори следващ сезон, пропуск от 18 мача.

Уембаняма е със приблизително 18,5 точки и 10,7 битки като номер 1 в класацията. Той направи своя дебют в НБА вкъщи против Маверикс през октомври.