Дъглас Луис вкара два гола и Астън Вила победи с

...

Астън Вила показа добра игра и спечели домакинството си на Уест Хем

Дъглас Луис вкара два гола и Астън Вила победи с 4:1 Уест Хем като хазаин в мач от деветия кръг на британското състезание по футбол. Така бирмингамци се изкачиха на пето място в класирането с 19 точки и са единствено на две от водачите Манчестър Сити и Арсенал.

С точка пред Вила са Ливърпул и Тотнъм.

Дългас Луис откри резултата в 30-ата минута след асистенция на Оли Уоткинс, след което се разписа от дузпа при започване на второто полувреме за 2:0. Джарод Боуен вкара за гостите от Лондон в 56-ата минута, само че до поврат не стигна. Уоткинс добави скоро по-късно гол към асистенцията си и в края на мача Леон Бейли оформи крайното 4:1.

Aston Villa`s 11th consecutive Premier League win at Villa Park
— Premier League (@premierleague)

Петото проваляне от началото на сезона оставя Уест Хем на девето място с точка зад Манчестър Юнайтед.