ДЪБЛИН (AP) — Зашеметяващият непобеден сезон на Байер Леверкузен е

...

Байер Леверкузен е в опасност за сезона без загуба, изоставайки от Аталанта с 2-0 на полувремето във финала на Лига Европа

ДЪБЛИН (AP) — Зашеметяващият непобеден сезон на Байер Леверкузен е в сериозна заплаха, изоставайки с 2-0 от Аталанта на полувремето във финала на Лига Европа в сряда.

Адемола Лукман означи два гола през първите 26 минути и Леверкузен се бореше против твърдата преса на италианците.

Това е четвъртият път, в който немският първенец Леверкузен изостава с 2 -0 в мач от елиминационния кръг на Лига Европа от март насам, само че неговата серия без загуба — в този момент с европейски връх от 51 мача — в никакъв случай не е изглеждала по-застрашена против отличен тим на Аталанта.

Леверкузен не си оказа помощ с огромно неточности доведоха до двата гола.

Първо, халфът Ексекиел Паласиос постепенно усещаше заплаха в 12-ата минута, когато ниска топка мина през вратата на Леверкузен към далечната греда.

Паласиос беше неподвижен, когато Лукман се стрелна от неговата сляпа страна, с цел да означи с изгряващ удар за първи път.

В 26-та Лукман получи топката надълбоко в половината на Леверкузен с б...