Наказаха шофьор за липса на „Гражданска отговорност“, въпреки че имал валидна застраховка
Да ти смъкват номерата и да ти вземат книжката, в случай че имаш годна „ Гражданска отговорност ", само че таблетът на служителите на реда демонстрира друго. Колата на пострадалия стояла в гараж, до момента в който бил в чужбина, и била служебно дерегистрирана. Веднага след завръщането си той възобновил застраховката, възстановил регистрацията и умерено карал автомобила си.
При полицейска инспекция влезнал в уеб страницата на Гаранционния фонд и посочил, че има дейна застраховка. Въпреки това останал без брошура и без номера, тъй като системата на полицията показвала друго.
Полицаите ме стопираха на 28 април и ми споделиха, че нямам застраховка. Аз имам застраховка за цялата година. Показах стикер, демонстрирах онлайн, че имам застраховка, само че все пак ми смъкнаха номера на колата, взеха ми книжката, взеха ми талона. Те споделиха, че това не ги интересува, защото тяхната система демонстрира, че нямам, разяснява в ефира на „ Здравей, България " пострадалият водач.
Проверка на уеб страницата на Гаранционния фонд по регистрационен номер демонстрира, че към 13.05.2026 година транспортното средство има годна наложителна застраховка „ Гражданска отговорност ", направена на 17.01.2026 година с годност до 16.01.2027 година
Коментар по случая даде юрист Стефан Паров.
Въпросното лице, български жител от Англия, правомерно си е заплатил гражданската отговорност още януари месец. Би следвало автоматизирано да се възвърне и прекратената регистрация на моторното транспортно средство на съображение член 143, алинея 10 от Закона за придвижване по пътищата. Очевидно в тази обстановка липсва какъвто и да е синхрон и продан на информация сред Гаранционен фонд и Министерство на вътрешните работи. Това е по този начин, защото в системата на Министерство на вътрешните работи, откакто е спрян лидерът, излиза, че автомобилът му е дерегистриран, въпреки че той си е заплатил застраховка „ Гражданска отговорност ". Именно по тази причина изпадаме в този неуместен случай, при който му лишават свидетелството за ръководство за това, че автомобилът е дерегистриран. Липсва противоположна връзка сред Гаранционен фонд и КАТ, с цел да се откри, че той към този момент си е заплатил гражданската отговорност и следва да бъде автоматизирано възобновена регистрацията на автомобила. В случая той няма никаква виновност, виновността тук е в институциите, съобщи той.
При полицейска инспекция влезнал в уеб страницата на Гаранционния фонд и посочил, че има дейна застраховка. Въпреки това останал без брошура и без номера, тъй като системата на полицията показвала друго.
Полицаите ме стопираха на 28 април и ми споделиха, че нямам застраховка. Аз имам застраховка за цялата година. Показах стикер, демонстрирах онлайн, че имам застраховка, само че все пак ми смъкнаха номера на колата, взеха ми книжката, взеха ми талона. Те споделиха, че това не ги интересува, защото тяхната система демонстрира, че нямам, разяснява в ефира на „ Здравей, България " пострадалият водач.
Проверка на уеб страницата на Гаранционния фонд по регистрационен номер демонстрира, че към 13.05.2026 година транспортното средство има годна наложителна застраховка „ Гражданска отговорност ", направена на 17.01.2026 година с годност до 16.01.2027 година
Коментар по случая даде юрист Стефан Паров.
Въпросното лице, български жител от Англия, правомерно си е заплатил гражданската отговорност още януари месец. Би следвало автоматизирано да се възвърне и прекратената регистрация на моторното транспортно средство на съображение член 143, алинея 10 от Закона за придвижване по пътищата. Очевидно в тази обстановка липсва какъвто и да е синхрон и продан на информация сред Гаранционен фонд и Министерство на вътрешните работи. Това е по този начин, защото в системата на Министерство на вътрешните работи, откакто е спрян лидерът, излиза, че автомобилът му е дерегистриран, въпреки че той си е заплатил застраховка „ Гражданска отговорност ". Именно по тази причина изпадаме в този неуместен случай, при който му лишават свидетелството за ръководство за това, че автомобилът е дерегистриран. Липсва противоположна връзка сред Гаранционен фонд и КАТ, с цел да се откри, че той към този момент си е заплатил гражданската отговорност и следва да бъде автоматизирано възобновена регистрацията на автомобила. В случая той няма никаква виновност, виновността тук е в институциите, съобщи той.
Източник: cross.bg
КОМЕНТАРИ




