Да си на почти на 80, да започнеш да спортуваш

...

"Мис Баба" е Херкулес! Спечелила 20 медала по тласкане на гюле и хвърляне на диск

Да си на съвсем на 80, да започнеш да спортуваш на 72 и да имаш 20 медала от Балканиада за ветерани. Звучи съвсем необикновено, само че това е историята за Елена Костова от Правец. За дамата със състезателен дух, с дух на победител, която има и други гении, за това по кое време е станала " Мис Баба " и за какво през днешния ден живее в дом за остарели хора в София, споделя Наталия Герджикова.

Преди години баба Ленче изгубва мъжа и и взема решение да запълни празнината със спорт – подтикване на гюле и мятане на диск. Така стартира да се състезава в Балканиадата за ветерани и надминава своите упования.

Години по-късно може да се похвали с 20 медала – златни и сребърни.
Здравия дух тя поддържа с фитнеса навън пред дома. Въпреки преклонната си възраст, към момента не е изгубила възприятието си за комизъм. А до момента в който направи 100 години има няколко фантазии. И измежду с медалите и триумфите схваща, че най-важно е да намериш сродни души, с които да покоряваш върхове.
Източник: blitz.bg