Да си футболен съдия не е лесно. Допуснеш ли грешка

...

Когато съдията е... последна преграда

Да си футболен арбитър не е елементарно. Допуснеш ли неточност във значим мач, още на идващия ден виждаш името си в заглавията на спортните уеб сайтове или издания. Това сполетя клетия Оскар Масиас, който управлява дуела от мексиканския шампионат " Крус Асул " - " Толука " в неделя.

Десет минути преди почивката домакините водеха с 2:0 и третото попадение като че ли бе въпрос на време.

В 36' Луис Ромо преодоля вратаря и стреля, само че топката се отби в десния непряк дирек, преди да попадне комфортно в краката на Джонатан Родригес. Точно тогава обаче на пътя му се оказа съдията Масиас и блокира неговия изстрел. Така арбитърът нямаше какво друго да направи и отсъди удар от вратата.

— Momentos sublimes del fútbol mexicano (@MomentosFutbolM)

Естествено, " Толука " стигна до 2:2 с помощта на Мигел Барбиери и дузпа на Алексис Канело. " Крус Асул " обаче взе своето посредством Гийермо Фернандес и избави рефера Масиас от гнева на почитателите.

Важното за арбитъра-карък е, че всичко приключи добре, въпреки и с лека драма!

Източник: btvnovinite.bg