Да се въведе оценка за дисциплина и да се повишат

...
Да се въведе оценка за дисциплина и да се повишат
Коментари Харесай

Поискаха учителските заплати да станат със 150% над средните за страната

Да се вкара оценка за дисциплинираност и да се покачат заплатите на учителите, оферират от Синдикат " Образование “ към КТ " Подкрепа “.Те упорстват учителската заплата да стане 150% над междинната работна заплата със Закона за предучилищното обучение и КТД за системата на " Средното обучение “.

Учителската заплата в този момент е надалеч от тези 125% от междинната работна заплата за страната. Това е към този момент затворена врата към млади учители и мъже-учители. И двата знака подсигуряват невисок рейтинг. Минималната заплата през 2025 година ще се усили с над 10%.

Обемът образователно време не е и не може да бъде " панацея “ иколкото и да вършим акции за това, ще пожелаеме по-важното. Тази година също преминахме през " народен спор “ по какъв начин да прибавим един ден към есенната почивка или по какъв начин да учим по време на НВО в 7-и клас. Дори и тук от положителната процедура се основава проблем, тъй като изпитът след седми клас е с максимален публичен интерес, а учители и шефове ще основават организация в образователен ден. Това, даже и да се случи, ще бъде мъчно, а някъде невероятно. Осигуряването на квестори може да провали този изпит, показват от синдиката, съобщи " Фокус ".

Те припомнят, че не липсват и оферти за смяна на началото 15 септември, написа Pariteni.bg.СБУ към КНСБ предложи да стартираме седмица по-рано, а Съюзът на ръководителите в системата на националната култура в България анализираше хипотези с начало първи септември. Но дано напомним, че световното стопляне ни притиска в контрастност с голям брой класни стаи, които не са климатизирани и реализират образователен развой при безчовечен температури. Очевидно, с разбъркване на дни, без смяна на образователни стратегии, образователно наличие и учебници, ще наливаме от пусто в празно. Трябва понижим размера и информацията от образователните стратегии.

Промяната на образователните стратегии следва да се направи експертно и дейно.Трябва да се отхвърли огромен размер информация в тях, която обременява ученика и пречи на мотивацията. Това ще се отрази на образователното наличие и учебниците и ще освободи запас за извършения, за градене на компетентности, а в този момент се подчертава за асимилиране на информация.

Нека не забравяме, че скоро чакаме идващото оценяване на PISA. Това може да е добър мотив за промени във философията на преподаване, практикуване и реализиране на функционална просветеност. Много европейски просветителни системи вършат специфична подготовка за PISA. В България такава няма.

Учителите в КТ " Подкрепа “ са уверени, че измененията в образователни стратегии, наличие и учебници, са едни от най-важните за просветителната система.

Синдикат " Образование “ предлага, само че законотворците не желаят да вкарат оценка за дисциплинираност. Ако учебният устав се спазваше прецизно и без изключение от родители и възпитаници, то просветителните институции щяха да бъдат европейски. Необходими са и принадлежности за мотивация на непартниращи родители – както административни, по този начин и финансови. Примерни " модели “ имаме доста във Франция, Англия, Дания, Естония, Финландия и други

Според синдиката предпочитаното финансиране на просветителните институции в България е едно о най-важните условия за едно ново обучение у нас. Използването на термина " Финансов приоритет “ от партийните дейци е най-голямата болест за родната култура. Средствата за обучение са значими за нашите деца, значимо е да се стремим към 6% от Брутният вътрешен продукт за идващите пет години. Това ще обезпечи значимите политики, които българското общество чака. Разходите за физическа среда са най-големи, само че за жалост постоянно най-спорни.

Източник: struma.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР