Пловдивски шофьори искат глоби за ниска скорост по пътищата,...
Да се вкара минимална скорост на придвижване и да се постановат санкции. За това упорстват водачи, които настояват, че тапите по основни пътища са факт точно поради ниска скорост и гледане в мобилните телефони при мнозина от седналите зад кормилото.
Повод за изказаната позиция бе обстановка, при която водачи изпреварват погрешно други коли на пътя сред Пловдив и Садово. Видеоклип с нарушаванията бе оповестен в обществените мрежи. Заформи се полемика, а участниците в нея се разделиха на два лагера. Едните настояват, че сходни изпреварвания са съществена причина за тежки произшествия със починали. Другите пък са на мнение, че не могат да карат с 40 км/ч при разрешени 90 км/ч и да се тътрят след водач, който си гледа телефона или просто е решил да кара постепенно, образувайки дълги колони зад себе си.
" Редовно пътувам по този сектор сред Пловдив и Садово. Има водачи, които карат с 50 км/час при прелестно време и пътна конюнктура и образуват големи колони. Изпреварвам такива " сътрудници " и виждам лапнал телефона и хортува, други си пишат. Разрешената скорост е 90. Трябва да се вкара и минимална такава по нашите пътища ", безапелационен е Костадин Пиргов.
" Освен, че пресичат непрекъсната линия и я настъпват няколко пъти преди този момент. Изобщо карането по средата на лентата не им се отдава заради стеснен изчислителен потенциал на сивото вещество ", изрича мнение Борян Богданов.
" Както над 10км/ч ни глобяват, по този начин и в случай че е с повече от 10 под ограничаването - санкция, а не влачене с 60 на междуградски пътища и 100 в лявата лента на автомагистралата ", разяснява Кирил Алински.
Повод за изказаната позиция бе обстановка, при която водачи изпреварват погрешно други коли на пътя сред Пловдив и Садово. Видеоклип с нарушаванията бе оповестен в обществените мрежи. Заформи се полемика, а участниците в нея се разделиха на два лагера. Едните настояват, че сходни изпреварвания са съществена причина за тежки произшествия със починали. Другите пък са на мнение, че не могат да карат с 40 км/ч при разрешени 90 км/ч и да се тътрят след водач, който си гледа телефона или просто е решил да кара постепенно, образувайки дълги колони зад себе си.
" Редовно пътувам по този сектор сред Пловдив и Садово. Има водачи, които карат с 50 км/час при прелестно време и пътна конюнктура и образуват големи колони. Изпреварвам такива " сътрудници " и виждам лапнал телефона и хортува, други си пишат. Разрешената скорост е 90. Трябва да се вкара и минимална такава по нашите пътища ", безапелационен е Костадин Пиргов.
" Освен, че пресичат непрекъсната линия и я настъпват няколко пъти преди този момент. Изобщо карането по средата на лентата не им се отдава заради стеснен изчислителен потенциал на сивото вещество ", изрича мнение Борян Богданов.
" Както над 10км/ч ни глобяват, по този начин и в случай че е с повече от 10 под ограничаването - санкция, а не влачене с 60 на междуградски пътища и 100 в лявата лента на автомагистралата ", разяснява Кирил Алински.
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




