Да се промени начинът на охрана на границите ни и

...
Да се промени начинът на охрана на границите ни и
Коментари Харесай

Янев: Промяна на охраната на границите и повече хора от МО

Да се промени методът на защита на границите ни и вместо да се командироват там чиновници на Министерство на вътрешните работи, да се разшири щатът на Министерството на защитата. Това изиска водачът на " Български напредък " Стефан Янев, който разяснява в коридорите на Народното събрание случая с убития служител на реда на границата.

Основният приоритет е професионалната страна на въпроса и методът, по който страната провежда този развой, а присъдите са следващ подробност, разяснява Янев.

По-важно е да се намерят благоприятни условия този вид активност да не се прави от командировани чиновници на Министерство на вътрешните работи, в тази ситуация подкрепени от МО, а да се разшири щатният състав на МО и надлежно хората да са тренирани. Крайно време е страната да потърси решение, което да направи допустимо щатовете на граничните служители на реда да бъдат увеличени. Това са хора, които се занимават с това, познават терена и дилемите, и допустимо най-професионално се грижат за осъществяването им, изясни някогашният длъжностен министър председател. И добави, че това включва и бюджет за техническо обезпечаване и съоръжение, образование на тези хора.

Според Янев сходен спор е наложителен и в Министерство на вътрешните работи, и в комисиите в Народното събрание.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР