Да се предприемат превантивни действия, за да не се допускат

...
Да се предприемат превантивни действия, за да не се допускат
Коментари Харесай

В Бургаско предприемат превантивни мерки срещу наводненията

Да се подхващат превантивни дейности, с цел да не се позволяват наводнения поради упования приток на водни маси в речните корита. Това излиза наяве от писмо на регионалният шеф проф. до всички кметове на общини от Бургаска област.

Предупреждението до Областна администрация Бургас идва от Държавна организация за метрологичен и механически контрол, която осведоми за идно динамично време. Приток на водни маси в речните корита се чака в резултат на изпускане на водни количества от язовирите и прииждащите скатови води от обезлесени терени, оповестяват още от държавната организация.

" Пролетният сезон с изключение на с по-топлото време идва и с по-обилни превалявания. В тази връзка с кметовете на общините от Бургаска област и притежателите на язовири подхващаме превантивни дейности за предотвратяването на бъдещи неподходящи последствия върху хора, пътна инфраструктура и имущество “, сподели регионалният шеф проф..

Експлоатационните сдружения, които имат уговорката да експлоатират оборудванията, би трябвало да съблюдават напътствията на способените органи, да се следи за равнищата и за положението на оборудванията, тъй че да не се позволяват каквито и да било сериозни обстановки.

През последните 10 години област Бургас пострада не веднъж от наводнения – през 2017 и 2023 година, които погубиха човешки животи, отнесоха пътна инфраструктура, наводниха къщи и друга жилищна база.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР