Да продължим бунта срещу Брюксел Един от въпросите, които ще

...
Да продължим бунта срещу Брюксел Един от въпросите, които ще
Коментари Харесай

Виктор Орбан: На изборите тази година ще се реши дали Унгария ще стане имигрантска държава

Да продължим протеста против Брюксел
Един от въпросите, които ще се вземат решение на идните в Унгария парламентарни избори, е дали ще се поклоним пред Брюксел и ще превърнем Унгария в имигрантска страна, или ще продължим протеста и ще отблъснем всички опити на Брюксел за миграция, съобщи през днешния ден унгарският министър председател Виктор Орбан, представен от унгарската новинарска организация МТИ и Българска телеграфна агенция.

" Предлагам да продължим протеста ", сподели Орбан. Той разгласи, че ръководещата коалиция ФИДЕС-Християндемократическа национална партия (ФХНП) ще издигне 65 опитни и 41 нови претенденти на парламентарните избори през 2026 година. Премиерът направи изказването си по време на 31-ия конгрес на ФИДЕС.

Конгресът ще бъде отдаден на представянето на обособените претенденти, сподели Орбан. Списъкът на претендентите на ФХНП и лидерът на листата ще бъдат оповестени до 20 февруари, добави той.

" След 20 години като министър председател съм подготвен за тази задача повече от всеки път ", сподели Орбан.

ФИДЕС печели болшинство от две трети четири пъти поред, както и " всички локални избори и всички избори за Европейски парламент от влизането на страната в Европейски Съюз ", добави той.

Орбан съобщи, че е формиран " мощен екип от 106 подбрани, висококачествени претенденти " за идващите избори. Той добави, че от този екип може да сформира " не едно, а две цялостни държавни управления още на следващия ден ".

За разлика от претендентите на опозиционните партии, претендентите на ФХНП " имат мощни гласове и са красноречиви ", сподели той.

" Не се крием, не се промъкваме, гордо заставаме пред унгарския народ и го молим за още един четиригодишен мандат ", сподели Орбан. " Не гледаме никого отвисоко, не забравяме никого, всеки е значим за нас ", добави той.

Ако вероятно държавно управление на опозиционната Демократична коалиция и Партията за почитание и независимост застане на страната на Брюксел и " влезе във войната " и " реорганизира стопанската система, тогава, скъпи младежи, вие сте свършени ", сподели министър председателят Виктор Орбан.

Той прикани кмета на Будапеща Гергей Карачон да " спре да сочи към държавното управление и да стартира да сочи към Брюксел; Европейски Съюз ще вземе най-вече пари от жителите на Будапеща, защото там се намира най-голямата част от парите. "

Орбан съобщи, че миграционният пакт на Европейския съюз изисква от Унгария да построи бежански лагери, способни да настанят десетки хиляди мигранти, и неотложно да одобри стотици мигранти от западни страни, които са им разрешили да влязат.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР