Да не се инвестира в имоти, защото при влизането в

...
Да не се инвестира в имоти, защото при влизането в
Коментари Харесай

Финансов експерт: Не инвестирайте в имоти, цените им ще паднат с 20%, след като влезем в еврозоната

Да не се влага в парцели, тъй като при влизането в еврозоната, когато и да стане това, цените им ще паднат до 20%. Такъв съвет даде в изявление за Българското национално радио финансовият специалист Камен Колчев.

" Едно от обясненията, които аз давам на този трагичен скок на цените на парцелите, е съществуването на прекомерно доста кеш в България отвън оборотите. Това са пари в левове, които няма по какъв начин да бъдат декларирани и превалутирани при прекосяване към еврото – пари под дюшеците и по касетки в банките. И придобиването на парцел с тези пари директно преди влизането ни в еврозоната е един от дребното способи за изчистването на този кеш. ", добавя тезата си Колчев в изявление за вестник " 24 часа ".

" Българинът обича да купува парцели. В това няма нищо неприятно. Проблемът е, че заради прекомерно едва развития ни вътрешен пазар на финансови принадлежности и заради ниската капиталова просвета, хората си знаят - или депозит в банката, или парцели. А това не е вярно. Имотите са добра инвестиция, само че са дълготрайна инвестиция, а когато ти потрябват пари по-бързо, излизането от недвижимия парцел е доста постепенно и доста скъпо ", коментира той. 

Инвестициите в парцели са полезни за част от благосъстоянието, само че не за цялото, акцентира той.

Според финансовия експерт Министерството на финансите е дебитор на жителите както във връзка с опциите за вложения в държавни бумаги, по този начин и във връзка с капиталовата просвета, която би трябвало да стартира още от стадия на обучение на всеки човек.

" В учебно заведение не се изяснява на децата по какъв начин се вършат пари, по какъв начин се ръководят пари и по какъв начин парите могат да носят пари. Трябва да се стартира още от там. Ние сме наследили още от социализма негативизъм към този вид предмети и познания. Още от общообразователните учебни заведения би трябвало да започне инвестиционната просвета ".

По думите на Камен Колчев липсата на вложения значително е разследване на неналичието на финансов пазар:

" И тук страната е дебитор. Румънците и поляците след рецесията 2011-2012 година, когато бюджетите бяха на недостиг и нямаше пари в държавните хазни, те листнаха 20-30% от техните структуроопределящи държавни предприятия - енергетика, превоз и така нататък Първо - влязоха по няколко милиарда в хазната на съответната страна, и второ - влязоха доста вложители, които вкараха доста пари в съответната стопанска система. Влизайки с огромните хапки, те стартират да се оглеждат и в по-малките, частните сдружения, които също са на пазара, само че няма кой да им даде пари ".
Източник: varna24.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР