Да има различни тарифи при плащането на електроенергията в зависимост

...
Да има различни тарифи при плащането на електроенергията в зависимост
Коментари Харесай

Искат няколко тарифи за ток

Да има разнообразни цени при заплащането на електрическата енергия според от потреблението, предлага Българският енергиен и минен конгрес (БЕМФ).

Предложението е част от разбор на екип енергийни специалисти на БЕМФ и сътрудници на тематика " Интегрирана стратегия за развиване " Енергетика+ "

Това ще са стимулиращи енергийно спестявания цени според от потреблението на електрическа сила, съобщи Парите ни.

Либерализацията на пазара на електрическа сила не би трябвало повече да се отлага и би трябвало да стане дружно с въвеждането на механизмите за отбрана на енергийно бедните семейства. Част от либерализирането на цените за бита би трябвало да бъде задължаването на търговците на дребно да се вкарат и ползват стъпални цени по предел на ползване, показват в разбора си от Българския енергиен и минен конгрес.

Предлагат нова процедура за отписване по отминалост на сметки за парно, ток и вода

Според тях алгоритъмът за установяване на цената на другите цени би трябвало да е основан на разнообразни количествени прагове на ползване на електрическа енергия, така че да подтиква спестяването и намаляван на потреблението. Факт е, че семействата с ниски приходи пестят електрическа енергия, до момента в който други разхищават и не поставят старания за икономисване на сила.

Някои страни в Европейски Съюз имат по 8-9 цени, по този начин, че това не е казус, аргументират се енергийните специалисти.

Те допълват, че това ще бъде една от най-сериозните обществени промени в енергетиката, която ще облекчи разноските на доста семейства, стига да бъде преодоляна съпротивата на електроразпределителните сдружения и на търговците на електрическа енергия на дребно.

Пак в подтекста на типовете помощ за обществено слабите, редом с казуса за контролиране на потреблението на електрическа енергия във върхово натоварване, да се приложи обособена цена за нулево ползване през механизъм на „ доброволни ограничавания “ на потребителите: договаряне на ангажимент за „ нулево ползване “ сред потребител-електроснабдителното сдружение в пикови диапазони на товара, е друго предложение в разбора.

Да се употребяват необятно и опциите за финансирането от европейски и обществени фондове на енергийно небогати домакинства с цел основаване енергийни общности, в които те да споделят създадената от тях сила.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР