Да, България ще предложи тема, свързана със “завладяната държава за

...
Да, България ще предложи тема, свързана със “завладяната държава за
Коментари Харесай

Да, България атакува правителството заради завладяната държава

" Да, България " ще предложи тематика, обвързвана със “завладяната страна ” за избор на съмнение през септември, съобщи в събота в Пловдив съпредседателят на партията Божидар Божанов.

Според него казусът със " превзетата страна " би трябвало да бъде съществено прегледан, изключително в светлината на последните събития.

" Институциите на страната са под нелегитимни въздействия. И кабинетът не прави нищо в противоположна посока, а даже в противен случай. Виждаме и от изказвания на представители на болшинството и на изпълнителната власт, че прокурорският произвол е нещо, с което се подминава с лека ръка. Това не може да бъде европейска страна. Затова тематиките, които ние ще сложим, са свързани точно с това ", сподели Божанов, представен от БНР.

Темата се заражда на фона на ареста на варненския кмет Благомир Коцев и два общински съветници от " Продължаваме промяната- Демократична България ". Акцията на антикорупционната комисия и последвалият арест на варненския кмет провокираха остра политическа и социална реакция. Бяха и няколко града отвън страната, а опозиционните партии дефинираха дейностите като "

По думите на Божанов тематиката, която обединението " Продължаваме промяната - Демократична България " ще избере, ще бъде избрана най-рано през септември.

Преди седмица съдружните сътрудници от " Продължаваме промяната "   за идният избор на съмнение.

Според съпредседателя на " Да, България " вотовете на съмнение би трябвало да покажат на гласоподавателите на всички партии къде и по какъв начин ръководещите не се оправят и каква е алтернативата.

" Проруската съпротива обстрелва с кухи вотове ръководещите и по този начин стабилизира ръководството и дава опрощение, че Народното събрание не работи. Този вид кухи вотове би трябвало да спрат и да има действителни, само че по- рядко. Да не понижаваме тежестта на този мощен инструмент на опозицията ", сподели Божанов.

По думите му Пеевски стабилизира ръководещите от ГЕРБ, Българска социалистическа партия и Има Такъв Народ, а държавното управление ще се крепи, до момента в който Пеевски реши.

" Вотът ще бъде доста добре необорим, с цел да може този инструмент на опозицията да се употребява оптимално дейно ”, разясни съпредседателят на “Да, България ”.

Правителството към този момент оцеля след четири избор на съмнение, импортирани от проруската " Възраждане ”, “Величие ” и МЕЧ. Последният несполучлив избор на съмнение събра по-широка поддръжка, получавайки гласовете на АПС, Политическа партия и символичния лидерски глас точно на Божанов.

" Продължаваме промяната " от месеци декларира, че ще внесе избор на съмнение против държавното управление след 8 юли, когато беше взето окончателното решение за приемането на еврото в България. " Демократична България " обаче неколкократно упорства вотът да бъде импортиран през септември, а другият съпредседател на “Да, България ” Ивайло Мирчев твърди, че имат “букет от причини ” против държавното управление.

След изпълнителния съвет на Политическа партия преди седмица ръководителят Асен Василев разгласи, че партията ще поддържа всеки избор на съмнение против кабинета. Такъв се обрисува да бъде импортиран скоро, откакто в петък водачът на МЕЧ Радостин Василев заяви, че през идната седмица ще предложения всички опозиционни партии да неуспех на вътрешния министър Даниел Митов в бранш “сигурност ”.

За да е сполучлив вотът на съмнение обаче, са нужни 121 гласа " за ", което наподобява невероятно поради поддръжката на Делян Пеевски за ръководещите. След третия избор на съмнение той даде поръчка, че държавното управление ще изкара цялостен мандат.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР