Да бъдат взети спешни мерки за справяне с безводието в

...
Да бъдат взети спешни мерки за справяне с безводието в
Коментари Харесай

Главчев поиска спешни мерки за справяне с безводието

Да бъдат взети незабавни ограничения за справяне с безводието в страната разпореди служебният министър председател Димитър Главчев. Той изиска незабавно да се съберат специалисти от четири министерства - на околната среда и водите, на земеделието и храните, на районното развиване и благоустройството и на енергетиката. 

Експертите да предложат бързи решения, подреди министър председателят, съгласно който по този метод държавното управление се стреми да убеди българските жители, че си е на мястото и действа. 

Над 300 обитаеми места у нас към този момент са на воден режим. Броят на общините, принудени да вкарат мярката продължава да се усилват. След като предходната седмица Плевен и Ловеч попаднаха в клопката на безводието, от през днешния ден и в региона на Севлиево се вкарва ограничаване, предава Нова телевизия.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР