Как да овладеем Егото?
Д-р Уейн Дайър е мотивационен преподавател и създател на повече от 40 книги за самопомощ . „ Академията за Емоционална Интелигентност “ споделя неговите препоръки по какъв начин да овладеем Егото си :
- Престанете да се обиждате – Поведението на другите не е причина да сe демобилизирате. Онова, което ви наскърбява, единствено ви прави по-слаби .
- Освободете се от потребността да побеждавате – Егото обожава да ни разделя на спечелили и губещи. Преследването на успеха е сигурен метод да се разминем със съзнателния контакт с желанието.
- Освободете се от потребността да бъдете прави – Егото е източник на доста спорове и различия, тъй като ви подтиква да изкарвате другите отговорни. Когато сте изпълнени с неприязън, вие сте отделени от силата на желанието.
- Освободете се от възприятието за предимство – Истинското достойнство не е обвързвано с това да бъдеш по-добър от някой различен . То значи да бъдеш по-добър , в сравнение с си бил.
- Освободете се от потребността да имате повече – Мантрата на егото е “повече ”. То в никакъв случай не е предостатъчно . Независимо какъв брой доста постигате или придобивате, егото ви твърди, че не е задоволително .
- Престанете да се индентифицирате с достиженията си – Може да ви бъде мъчно да приемете тази идея, в случай че мислите, че сте достиженията си. Бог написа, всякаква музика, Бог пее всичките песни, Бог строи всички здания, Бог е източник на всичките ви достижения.
- Освободете се от репутацията си – Вашата известност не е вътре във вас . Тя е в мозъците на другите. Затова нямаме никакъв надзор над нея .
Проект „ Силен старт “: Министерство на образованието финансира детски градини в поддръжка на деца и фамилии
Източник: iskra.bg
КОМЕНТАРИ




