Д-р Милен Врабевски и Фондация Българска Памет ще поемат разходите

...
Д-р Милен Врабевски и Фондация Българска Памет ще поемат разходите
Коментари Харесай

Опожареният български културен център в Битоля ще бъде възстановен

Д-р Милен Врабевски и Фондация " Българска Памет " ще поемат разноските по възобновяване на културния център " Иван Михайлов "  в Битоля, след като през вчерашния ден средището на българщината в западната ни съседка бе опожарено.
Всичко по тематиката: Отношенията България - районен съд Македония 420
За благополучие няма потърпевши след вандалския акт, само че са нанесени материални вреди по фасадата на културния център, който бе открит преди близо два месеца с тържествена гала още веднъж с финансовата помощ на доктор Врабевски.

Екипът на Фондация " Българска Памет " осъжда строго този акт на експанзия и упорства за навременни дейности на съответните институции за намирането на виновниците за вандализма.

Припомняме, че доктор Врабевски е главният спомоществувател на културен център " Иван Михайлов ". Основателят на Фондация Българска Памет от дълги години поддържа финансово активността на центъра и до този миг е направил голям брой дарения към организацията, част  от които са преотстъпване на лек автомобил за потребностите на екипа, покриване на месечните разноски на организацията и закупуване на огромна част от оборудването.

 Разочаровани сме от тази вандалска демонстрация. След нея няма по какъв начин да кажем, че в Република Северна Македония се съблюдават човешките права. Въпреки всичко културният център няма да спре работа, даже в противен случай – продължаваме още по-усърдно да се борим за правата на българската общественост в Македония. Искаме да благодарим на доктор Милен Врабевски, че поддържа нашата активност от толкоз време и за следващ път изяви предпочитание да ни помогне, поемайки разноските по материалните вреди от палежа, показа Георги Църномаров от Културния център в Битоля.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР