class=first-letter-big>Ш веция, която от началото възприе подход на по-малко ограничения

...
class=first-letter-big>Ш веция, която от началото възприе подход на по-малко ограничения
Коментари Харесай

Швеция прие нов закон за борба с ковид-19

class= " first-letter-big " > Ш веция, която от началото възприе метод на по-малко ограничавания за битка против епидемията от ковид-19, през днешния ден гласоподава нов закон, който краткотрайно дава необятни пълномощия на държавното управление за дейности против болестта, оповестява Българска телеграфна агенция.

Новите пълномощия на държавното управление са свързани с опцията за първи път в Швеция да бъдат затворени заведения за хранене и търговски обекти.



В скандинавката страна през последните седмици бяха регистрирани огромен брой случаи на заразяване с ковид-19.

Правителството към момента не е прецизирало по какъв начин и по кое време има намерение да приложи новите си пълномощия, които ще му разрешат да вкарва ограничаващи ограничения и да постанова санкции за неспазването им.



Освен затварянето на магазини и търговски центрове, държавното управление към този момент разполага с опция да стопира придвижването на транспортните средства на градския превоз, а също по този начин и да ограничи броя на хората, които могат да се намират на едно и също публично място.

Законът обаче не дава опция на управляващите да задължат популацията да си стои вкъщи.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР