Човек е загинал при трудова злополука в базата на SpaceX

...
Човек е загинал при трудова злополука в базата на SpaceX
Коментари Харесай

Човек е загинал при трудова злополука в базата на SpaceX в Тексас

Човек е умрял при трудова акцидент в базата на SpaceX в Тексас, оповестява The Wall Street Journal, базирайки се на локалните управляващи.

Според списанието случаят е станал в петък, когато чиновник на един от подизпълнителите на SpaceX, работещ по комплекса Starbase, е умрял след рухване.

Отбелязва се, че през последните години SpaceX е ускорила темпото на усъвършенствания в базата, в това число за създаване на инфраструктура, която би разрешила по-чести изстрелвания на прототипа на галактическия транспортен съд Starship.

Следващият тестов полет на Starship е плануван за 20 май. Според проектите на разработчика, галактическата система Starship ще бъде многофункционална и може да се употребява в разнообразни версии за пилотирани полети до ниска околоземна орбита, изстрелвания на спътници и задачи до Луната и Марс, както и до по-далечни небесни тела.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР