Чикаго Булс загуби от шампиона Денвър Нъгетс у дома със

...

Изгониха Йокич при победа на Денвър над Чикаго, Бостън срази Кливланд в НБА

Чикаго Булс загуби от първенеца Денвър Нъгетс вкъщи със 106:114 точки в среща от постоянния сезон в НБА тази нощ. Реджи Джаксън вкара 25 точки, а Майкъл Портър Джуниър добави 17 за Нъгетс.

Денвър завоюва втора поредна победа, въпреки че доигра мача с Чикаго без звездата Никола Йокич, който бе изпъден от игрището във втората четвърт и приключи с едвам 4 точки, 9 битки и 6 асистенции.

В класирането „ биковете “ са 12-и в Източната конференция с актив от 9 победи и 18 загуби, до момента в който Денвър е четвърти на Запад с 16 триумфа и 9 провали.

Лидерът в Атлантическата дивизия Бостън Селтикс пък записа 11-а домакинска победа този сезон, откакто се наложи над Кливланд Кавалиърс със 120:113. Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун вкараха по 25 точки за Селтикс, а Кристапс Порзингис добави 21.

Бостън е първи на Запад с баланс от 17 триумфа и 5 провали, до момента в който Кливланд е 9-и с 13 победи и 11 загуби.

Tatum and Brown each poured in 25 points as the 1st-place Celtics improved to 17-5, winning 5 of their last 6 games ☘️