Чикаго Булс привлече изпълнителния директор на Атланта Хоукс
Чикаго Булс е избрал Брайсън Греъм, изпълнителен шеф на Атланта Хоукс, с вярата, че той ще успее да трансформира повишените компликации на клуба в Националната баскетболна асоциация, осведоми организация АП.
Греъм заема поста изпълнителен вицепрезидент по баскетболните интервенции в Чикаго, откакто тимът уволни Артурас Карнисовас преди месец.
Предишният сезон той бе старши вицепрезидент по баскетболните интервенции в Атланта, след 15-годишен стаж в Ню Орлиънс, където мина от стажант до общоприет управител.
Хоукс приключиха сезона с 46 победи и 36 загуби, преди да бъдат отстранени от Ню Йорк Никс в първия кръг на плейофите в НБА, достигайки най-високия си брой победи от сезон 2015/2016, когато приключиха с 48 триумфа и 34 провали.
Булс уволниха Карнисовас и генералния управител Марк Евърсли при започване на април, след шест години и единствено една плейофна поява. Чикаго финишира на 12-то място в Източната конференция с 31 победи и 51 загуби, пропускайки плейофите за четвърта поредна година.




