ЧИКАГО (АП) — Джейсън Тейтъм вкара 26 точки, Сам Хаузър

...

Тейтъм, Хаузър, Хорфорд водят, докато водещите в НБА Селтикс победиха Булс със 124-113 за 9-та поредна победа

ЧИКАГО (АП) — Джейсън Тейтъм вкара 26 точки, Сам Хаузър и Ал Хорфорд прибавиха по 23, а НБА -водещият Бостън Селтикс завоюва своята девета поредна победа със 124-113 над Чикаго Булс в събота вечер.

Хаузър направи седем от 21 тройки на Бостън, до момента в който Хорфорд вкара 5 от 10 оттатък дъгата. Дерик Уайт вкара 17. Пейтън Причард добави 15 точки и осем асистенции, а Селтикс стигнаха до две победи от най-хубавата си серия за сезона, макар че Джейлън Браун (изкълчен десен глезен) и Кристапс Порзингис (дясно сухожилие) не играха.

Бостън вкара девет следващи гола, с цел да се увеличи с осем при започване на четвъртата четвърт и остана надолу. Това беше мач от шест точки, когато Люк Корнет вкара след включване, а Тейтъм се насочи към пауза, правейки резултата 117-107 при оставащи 3:04.

DeMar DeRozan поведе Чикаго с 26 точки. Алекс Карузо, Никола Вучевич и Айо Досунму вкараха по 14, до момента в който Булс изпуснаха втория си следващ гол.

Дален Тери от Чикаго накара публиката да реве в края н...