ЧИКАГО (AP) — Дерик Уайт вкара 28 точки, Джейсън Тейтъм

...

Екипът на Уайт и Тейтъм ще помогне на Селтикс да победи Булс със 129-112 за най-високата 7-а поредна победа за сезона

ЧИКАГО (AP) — Дерик Уайт вкара 28 точки, Джейсън Тейтъм добави 25 и водещият в НБА Бостън Селтикс завоюва сезона си -висок седми следващ мач, побеждавайки Чикаго Булс със 129-112 в четвъртък вечер.

Уайт и Тейтъм направиха по пет от 23-те тройки на Бостън. Джейлън Браун вкара 21 точки и Селтикс стигнаха до още една безапелационна победа, откакто победиха Бруклин с 50 преди почивката в Мача на звездите.

Бостън мина от водачество с 16 до закъснение с три на полувремето, преди да си върне контрола в третата. Селтикс надиграха Булс с 37-21 в четвъртината.

Никола Вучевич поведе Чикаго с 22 точки и 14 битки. Коби Уайт вкара 20 точки, а Демар Дерозан добави 19 в следващата тежка вечер за Булс против Селтикс.

Огромна загуба в Бостън в края на ноември остави Чикаго замайващ с връх 5-14. Булс се стабилизираха ненапълно, печелейки 21 от идващите 36, макар загубата на Зак ЛаВайн (крак) до края на сезона.