Четворна коалиция би издържала около година-две, не повече. Тази прогноза

...
Четворна коалиция би издържала около година-две, не повече. Тази прогноза
Коментари Харесай

Петков, социолог: Четворна коалиция би издържала не повече от година-две

Четворна коалиция би издържала към година-две, не повече. Тази прогноза направи пред БНР социологът Петко Петков, изпълнителен шеф на " Галъп интернешънъл болкан ".

" Тройна коалиция е допустимо и се е случвало да изкара 4-годишен мандат, само че четворна - надали, обикновено хоризонтът на такива обединения в българските политически условия е много къс ", разяснява той и добави, че след първите срещи ще си проличи дали може да се структурира държавно управление.

По думите му  употребяват кандидатурата на своя водач Бойко Борисов  Бойко Борисов Бойко Методиев Борисов е министър-председател на Република България. Роден е на 13 юни 1959 г за министър председател като част от преговорния развой:

" Борисов е задоволително дълго в българската политика, с цел да знае, че може да употребява това като разменна монета. Би се кандидатирал, но ако види, че част от политическите обединения не са съгласни, той ще се отдръпне. Това е естествен ход, не трябва да се задълбаваме в това ".

Той акцентира, че " най-логичното нещо " е да се подписа съдружно споразумение между партиите, които ще влязат в ръководството:

" Сякаш те чакат това, което се случи по време на сглобката - имаш общо ръководство, само че без общи задължения, само че тя по тази причина се разпадна ".

в един миг може и да подпишат декларацията за хигиеничен кордон около, счита Петко Петков, само че изрази съмнение до каква степен този ход би имал " резултат за политическата система ". 

Ако Политическа партия и Демократична България се разделят, може и двете обединения да не попаднат в идващия парламент, предвижда той и напомни случилото се с Реформаторския блок преди години.

Преговорната група, излъчена от управлението на  за срещи с, е нещо сензационно и различно от досегашното държание на социалистическата партия, което вероятно ще ѝ донесе имиджови вреди, смята Петков:

" Да започнеш договаряния с архиврага, когато ти следва избор на управление, може да е неточност. Малко преждевременно сякаш се работи. Ще се види на последващи избори каква и дали ще има вреда от това ".

Според социолога политиците подценяват това, че силата за смяна е изчезнала поради съдействието на съвсем всички политически субекти един с различен.

" Често се приказва, че българският гласоподавател е изтощен, само че той в действителност е комплициран от представлението, което му дават българските политици и те би трябвало да трансформират част от своите дейности, с цел да покажат на хората, че са способни да ръководят ", счита той.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР