Изчезналите деца, прекарали 40 дни в Амазонка, са изписани от болница
Четирите дребни деца, открити предишния месец, откакто оцеляха 40 дни в тропическите гори на Амазонка след въздушна злополука, бяха изписани от болничното заведение и са в добра форма, оповестиха колумбийските управляващи, представени от Си Ен Ен.
Познанията им за ядливите плодове и семена са били ключът към оцеляването имЧетирите деца, на възраст сред 1 и 13 години, се лекуваха в колумбийската военна болница в Богота, откогато бяха открити на 9 юни.
Те бяха освободени от здравното заведение в петък и в този момент се намират в подслон, сподели Астрид Гарсес, шеф на колумбийската организация за отбрана на децата ICBF. Децата са настанени в един от 188-те приюта, които организацията ръководи в Колумбия.
Колумбийската телевизия излъчи фрагменти от момента на откриването им„ Като се има поради всичко, през което минаха, те в действителност са добре “, сподели Гарсес.
Децата бяха блокирани в джунглата на Амазонка на 1 май след смъртоносна самолетна злополука, при която почина майка им дружно с други пасажери и водача на самолета.
В огромното им търсене се включиха над 100 военни от колумбийски специфични сили и 70 локални скаути.
Те оцеляха след самолетна злополукаВ продължение на седмици те откриха единствено отпечатъци, мръсна пелена и бутилка. Децата бяха открити предишния месец, като колумбийският президент Густаво Петро ги назова „ деца на джунглата “.
В петък ICBF сподели, че ще заведе дело пред съда, с цел да дефинира кой ще получи законно настойничество над четирите деца.
Издирването им се затрудняваше от гъстата растителностИ бащата на двете най-малки деца, Мануел Ранок, и бабата и дядото по майчина линия са поискали законно настойничество над тях, а съда ще би трябвало да се произнесе за ориста им.




