Четирима проирански бойци са били убити при израелските удари в

...
Четирима проирански бойци са били убити при израелските удари в
Коментари Харесай

Жертви и ранени при израелски удари в Сирия

Четирима проирански бойци са били убити при израелските удари в Централна Сирия, оповестява " Франс прес ".

Има и ранени при офанзивата.

" Четирима несирийски бойци от проирански групировки бяха убити, а шестима други, в това число цивилни, бяха ранени според предварителните данни за израелските удари " по Палмира, показаха от Сирийската обсерватория за правата на индивида.

Ударите са били ориентирани към  " склад в индустриалната зона и ресторант и здания покрай античния град Палмира ", добави основаната във Англия обсерватория.

Държавната осведомителна организация SANA заяви, че " израелска офанзива е била ориентирана към жилищни здания и индустриалната зона " на града, прочут с античните си руини.

Държавната телевизия заяви за неизяснен брой " ранени заради израелската офанзива, ориентирана против град Палмира ".

След експлоадирането на гражданската война през 2011 г. Израел е нанесъл стотици удари в Сирия, насочени основно против армията и подкрепяните от Иран въоръжени групировки, в това число " Хизбула ".

Израелската войска ожесточи своите удари, откакто военните дейности с " Хизбула " в прилежащ Ливан, продължаващи близо година, ескалираха в тотална война в края на септември.

Израел рядко разяснява обособени удари в Сирия, но неведнъж е заявявал, че няма да разреши на Иран да разшири наличието си там.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР