Жребий в Барселона: Алкарас, Циципас, Де Минор и Фис в една половина
Четирима четвъртфиналисти на Мастърс шампионата в Монте Карло попаднаха в една половина на АТР 500 шампионата в Барселона, който ще се играе през идната седмица.
Алкарас е подложен под №1 и надлежно оглавява схемата, като в първи кръг ще играе с квалификант. Още във втори кръг за него ще е мъчно – с спечелилия от един от най-интересните мачове на старта, противопоставящ Томаш Махач и Франсис Тиафо.
Алекс де Минор е в същата четвъртина, тъй че е възможен негов противник на четвъртфинал. За австралиеца началото е с мач против Томас Ечевери.
Другият евентуален четвъртфинал в тази половина е сред Стефанос Циципас и Артур Фис, които започват надлежно против Райли Опелка и Пабло Кареньо Буста.
Втората половина се оглавява от Каспър Рууд, който може да срещне Холгер Руне на четвъртфинал. Полуфиналистът от Монте Карло Лоренцо Музети е №3 и започва против Жауме Мунар, а Андрей Рубльов е евентуален негов противник на четвъртфинал.




