Четири за деца рохинджа в бежански лагери в Бангладеш са

...
Четири за деца рохинджа в бежански лагери в Бангладеш са
Коментари Харесай

Пожар изпепели 4 училища на УНИЦЕФ в бежански лагер

Четири за деца рохинджа в бежански лагери в Бангладеш са унищожени при, оповестиха във вторник чиновници, а организацията на Организация на обединените нации за деца го назова палеж.
Не излиза наяве кой може да е атакувал учебните заведения, които по време на случая са били празни, само че обстановката със сигурността в лагерите, в които живеят към милион души, се утежни през последните месеци.
Миналата седмица пожар, за който се смяташе, че е провокиран от газова печка, изгори стотици бамбукови бараки в един от лагерите, оставяйки хиляди бежанци от Мианмар без дом.
Разван Хаят, комисар по въпросите на бежанците в Бангладеш, съобщи пред Франс прес, че има вяра, че последният пожар не е бил тенденциозен и сподели, че учебните заведения са направени от нежни запалими материали.
 Мигранти подпалиха лагер в Босна и Херцеговина Мигранти подпалиха лагер в Босна и Херцеговина
Пожар в мигрантския лагер " Липа " край Бихач унищожи цялата инфраструктура и нанесе огромни вреди, съобщи ръководителят на задачата на Между...
" Разследваме. Но считаме, че това е случай. Тези центрове не са непрекъснати структури ", сподели той.
От УНИЦЕФ обаче обявиха в Tуитър, че случаят е пален и че " работи с сътрудници, с цел да оцени вредите от офанзивата и да форсира процеса на възобновяване на тези образователни центрове ".
УНИЦЕФ ръководи към 2500 образователни центъра в 34-те лагера за бежанци в югоизточния граничен регион на Бангладеш в Кокс Базар. Около 240 000 деца рохинджа са учили в тях преди пандемията. Те са затворени от месеци поради ограничения за битка с разпространяването на новия ковид, само че се чака да бъдат отворени още веднъж от идващия месец, споделят филантропичните служащи.
Рохинджа са значително консервативни и мнозина се опълчват на образованието на девойките. Сред тези, които живеят в лагерите, са към 750 000 рохинджа, избягали от жестоките военни репресии в Мианмар през 2017 година, които Организация на обединените нации оприличи на етническо пречистване. Перспективата те да се върнат в Мианмар е оскъдна, което ще докара до напрежение с локалното население и ще накара мнозина да опитат несигурни и рискови морски пътувания до Малайзия и Индонезия. През последните месеци се следят конфликти сред групировки, в това число войнствената Армия за избавление на рохинджа Аракан (ARSA), при които починаха седем души и доста къщи бяха запалени.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР