Четири великолепни гола белязаха победата на Леванте с 3:1 като

...

Уау! Великолепни голове белязаха успеха на Леванте в Билбао

Четири превъзходни гола белязаха успеха на Леванте с 3:1 като посетител на Атлетик Билбао в мач 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Леванте е тъкмо над чертата с 37 точки, само че е на цели 9 от изпадането и вижда светлината в тунела все по-ярко. Атлетик пък е 14-и със единствено три точки пред Леванте.

Първия гол осъществя Раул Гарсия в 8-ата минута с мощен удар отвън пеналта – 1:0 за Атлетик.

После македонският футболист Енис Барди се прояви ужасно на два пъти и вкара голове-близнаци от фаул. Това стана единствено в границите на две минути – сред 42-ата и 44-ата, а Енис Барди извърши брилянтно от едно и също място – настрана от наказателното поле на Атлетик, откъдето и в двата случая стреля в близкия ъгъл -1:2.

Но може би най-красив от четирите гола бе последният. Той още веднъж бе за Леванте, само че в напълно различен жанр от първите три. Вкара го Хосе Моралес, който потегли някъде покрай тъчлинията на личната си половина, пробяга към 70 метра, излъга къде който видя по пътя си и най-после запрати топката в мрежата на баските за крайното Атлетик – Леванте 1:3.