Четири от днешните първи пет мача от 16-ия кръг в

...

Борусия Дортмунд се издъни срещу последния, Груев с дебют в Бундеслигата

Четири от днешните първи пет мача от 16-ия кръг в Бундеслигата приключиха наедно, включително и сензационното 1:1 на Борусия Дортмунд като хазаин на последния в класирането Майнц.

Единствен победа реализира Вердер Бремен с 2:0 над Аугсбург. Българският младежки национал Илия Груев-младши направи дебют и в Бундеслигата, откакто влезе в 92-ата минута като тактическа промяна на мястото на американеца Джошуа Сърджант. Груев има дебют и за Купата на страната, където отново влезе в добавеното време.

Вердер се придвижи на 12-о място с 18 точки към този момент, откакто стигна до триумфа с два гола в последните 6 минути. Теодор Гебре-Селасие вкара за 1:0 в 84-ата минута, а Феликс Агу добави ново попадение в 87-ата.

След тези резултати Байерн Мюнхен е отпред с 33 точки и утрешно домакинство на Фрайбург. Република България Лайпциг с 32 точки и единствено две победи в последните пет мача е на 2-ата позиция. Следват Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд с по 29 и Унион Берлин с 28.

Борусия Дортмунд може би очакваше елементарен мач, откакто Ерлинг Холанд откри резултата във 2-ата минута, само че след обзор с ВАР попадението беше анулирано поради засада на Джейдън Санчо, който центрира от десния фланг. След това и гредите помогнаха на вратаря Робин Центнер да резервира нулевото тъждество.

В 57-ата минута изненадващо гостите поведоха с още по-изненадващ голмайстор. Десният защитник Левин Йозтунали получи топката от Дани Лаца и пробяга 30 метра, преди да ритне с левия крайник неспасяемо за вратаря Роман Бюрки. В 69-ата минута бранителят Александер Хак можеше да вкара втори гол за гостите, само че ударът му с глава отскочи в земята и излезе над горната греда. Тома Мюние изравни за домакините в 73-ата минута, а единствено три минути по-късно Марко Ройс пропиля дузпа и по този начин провали отбора си в устрема да запише трета поредна победа.

Хофенхайм - Арминия Билефелд и Кьолн - Херта Берлин приключиха с нулеви равенства.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `