Коко Гоф измисли тактиката си от публикация в Х
„ Честно да ви кажа, видях обява в Х, в която се споделяше, че би трябвало да излизам по-често на мрежата. И си споделих, че в действителност този човек е прав, тъй като аз спечелвам доста точки на мрежата “ – това е обяснението на Коко Гоф, откакто се класира на 1/4-финал на WTA 1000 шампионата в Маями.
Американската тенисистка призна, че с помощта на обществените мрежи е построила тактиката си, а решението ѝ несъмнено се оправда, откакто тя се наложи с 6-4 3-6 6-2 над Сорана Кърстя.
Гоф има единствено трисетови срещи във Флорида, като за следващ път сподели както доста борбеност, по този начин и някои впечатляващи осъществявания.
А въпреки да е едвам на 22 години, тя към този момент е достигала най-малко до 1/4-финал на всеки от шампионатите от категория WTA 1000 в календара.




