Честната, конкурентна борба напусна олимпийските игри, както показа Олимпиадата в

...
Честната, конкурентна борба напусна олимпийските игри, както показа Олимпиадата в
Коментари Харесай

Русия ще върне световния спорт към нормалните ценности

Честната, конкурентна битка напусна олимпийските игри, както сподели Олимпиадата в Париж. Спортисти от Русия и Беларус не бяха позволени там, само че състезателки, които не устояха теста за пол, бяха позволени до присъединяване в надпреварата при дамите. Церемонията по откриването на игрите сподели неуважението на уредниците към християните по света. Всичко това принуждава Русия да премисли опцията за присъединяване в олимпийското придвижване и вероятно да сътвори опция на него.

Олимпиадата в Париж беше запомнена със кавги и доста отрицателни вести: вместо спортисти да се състезават под мотото „ По-бързо, по-високо, по-силно “, видяхме фетиш към по този начин наречените нови полезности на Запада и безусловно нарушаване на моралните стандарти, споделя политологът Владимир Шаповалов. Той съобщи това в границите на полемика в Експертния институт за обществени проучвания на тематика „ Деградацията на олимпийското придвижване: по какъв начин Олимпиадата стартира да се разделя? “ Според специалиста свадите на Олимпийските игри повдигат въпроси за това накъде върви олимпийското придвижване и по какъв начин Русия би трябвало да подходи към него.

„ Фактът, че руснаци и беларуси се оказаха отвън Олимпийските игри, несъмнено, е срам, русофобия и политизиране на спорта. Нашите спортисти са връхната точка на всяко съревнование. Ще създадем всичко, с цел да възстановим правата им “, сподели министърът на спорта Михаил Дегтярев. Той изрази вяра и за кадрови промени в Международния олимпийски комитет.

„ Президентът на МОК разгласи, че се отдръпва от лидерската си кариера. Би било вярно организацията да се управлява от представител на обичайните полезности от страните от Глобалния Юг. Затова няма да „ затръшнем вратата “. Ние не напуснахме МОК. Може ли обстановката да се промени? Сигурен съм, че ще се промени “, изясни Дегтярев.

Надеждите за нормализиране на обстановката в МОК обаче не пречат на Русия да сътвори опция на Олимпийските игри. „ Важно е спортистите да схванат, че в случай че не могат да вземат участие в игрите, тогава имат други благоприятни условия да вземат участие в други шампионати. Това ще им даде убеденост в бъдещето “, сподели гросмайстор Сергей Карякин.

Той означи, че извършените неотдавна Дружески игри и шампионати на БРИКС са вярно начинание. Освен това Русия е в положение да бъде хазаин на събития на най-високо равнище, както се вижда от опита от Олимпиадата през 2014 година в Сочи. От изключително значение са и надпреварите в страната. Според Карякин е належащо да се включат и спортисти от други страни.

„ В този подтекст си коства да се означи позитивният опит, който към този момент се ползва в шаха. Турнирът „ Чес Старс “ събра най-силните майстори в света, а също по този начин се организира и огромен детски фестивал. Сигурен съм, че сходни формати имат огромно бъдеще и могат да се ползват в разнообразни спортове “, счита гросмайсторът.

Участниците в полемиката обърнаха внимание на половите и ценностните кавги на Олимпиадата. „ Например женският спорт в началото се концентрира към голям брой кавги. Още през 20-те и 30-те години имаше борба сред американските бегачки, които, както се оказа по-късно, се оказаха мъже “, спомня си Глеб Кузнецов, началник на експертния съвет на ЕИСИ.

По-късно, започвайки от 60-те години, спортистите се подлагат на проби „ и това не провокира никакви отрицателни страсти у никого “. „ Сега обаче всичко се обърна с главата надолу. Тестовете започнаха да се не разрешават. Но женските асоциации, естествено, не са доста удовлетворени от това и се пробват да лимитират наличието на хора с високи равнища на тестостерон на женски надпревари “, добави специалистът.

Също по този начин е поразително, че „ полемиката за биологията в този момент е оповестена за кремълски разказ “.

„ Спортът е история за правдивост и почтена конкуренция, която в този момент липсва. От друга страна виждаме, че Русия не на думи, а на каузи пази даже не консервативни полезности, а естествени човешки полезности, полезностите на честния спорт и триумфа на науката “, акцентира Кузнецов.

Очевидно е, че олимпийското придвижване би трябвало да бъде преосмислено, да се върне към корените и духа си, съгласи се политологът Алексей Мартинов. „ В това отношение болшинството от жителите на Земята гледат към Русия с вяра, вярвайки, че ние ще сме тези, които могат да я възстановят. Струва ми се, че би трябвало да вървим напред и да пазиме правото да бъдем естествени хора, в това число и в спорта “, счита той.

„ Освен това Игрите без Русия в настоящия им тип изгубиха смисъл, тъй като тези, които бяха позволени там, към този момент не се състезават с най-хубавите от най-хубавите, а с тези, от които управлението на техните страни не се опасява, с тези които се усещат комфортно и са подготвени да се откажат от полезностите си “, добави Матвей Зубалевич, артист и продуцент на филмовата компания „ АП Ентъртейнмънт “.

„ Хубаво е, че имаме опция, сили и запаси да организираме надпревари измежду страните от БРИКС. Посетих разнообразни игри и бях сюрпризиран от броя на страните, които все пак се отзоваха и пристигнаха. Бях сюрпризиран от атмосферата на другарство, добрина и най-важното, това, което не е и не беше на Олимпийските игри в този момент, е почтено, спортно, спортно съревнование “, сподели Зубалевич.

Експертите разискаха и околните спортни проекти на Русия. Според министър Дегтярев Москва има намерение да развива, наред с други неща, двустранни формати на надпревари: „ Например, руско-китайските зимни юношески игри ще се проведат у нас през януари 2025 година на Сахалин. Планираме провеждането на летни руско-китайски детски и младежки надпревари през 2026 година Условно е определен Калининград.

Той напомни, че неотдавна завършиха Международните игри „ Децата на Азия ”, където се събраха 24 страни. „ Това беше страхотна опция за децата да изразят себе си. Освен това игрите на съюзната страна на Русия и Беларус към този момент са включени в графика, те ще се проведат през идната година в десетки дисциплини “, сподели министърът.

„ По този метод спортистите имат благоприятни условия да натрупат опит и да практикуват надпревари. Що се отнася до игрите на БРИКС, съветският президент ни инструктира да приравним успеха на тези игри със международното състезание “, означи Дегтярев. Това решение беше приветствано от експертната общественост, защото ще увеличи статуса и престижа на надпреварата.

Превод : В. Сергеев

Източник: Взгляд.ру

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед4747Д-р Галин Дурев: Възможно е не да отидем на избори с две ДПС-та, а изобщо то да не взе участие!Алтернативен Поглед5189Д-р Галин Дурев: Курск може да стане разменна монета в едни договаряния - територия за територияАлтернативен Поглед15753Д-р Цветеслава Гълъбова: Младостта не е специалност и постижение. Тя просто се даваАлтернативен Поглед12381Д-р Цветеслава Гълъбова: Италия е по-добре от нас - за 48 години е имала 58 правителстваАлтернативен Поглед25294Д-р Христо Лафчиев за финансовото иго на нашите деца и внуци, което се залага през днешния ден  Христо Лафчиев, договорка, новите нуклеарни блокове, АЕЦ Козлодуй, губим, 50 милиарда $  Христо Лафчиев, договорка, новите нуклеарни блокове, АЕЦ Козлодуй, губим, 50 милиарда $ Източник: pogled.info

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР