Честите промени на времето ще продължат до края на март.

...
Честите промени на времето ще продължат до края на март.
Коментари Харесай

Валежи от сняг във вторник, температурите - под нулата: Какво ще бъде времето до края на март?

Честите промени на времето ще продължат до края на март. И през днешния ден е в действие жълт код за увеличаване напразно - за Северозападна България, Горнотракийската равнина и региона на Сливен. За област Бургас има предизвестие за временно интензивни превалявания.

Застудяването ще продължи, оптималните температури ще бъдат от 11 до 16 градуса в по-голямата част от страната.

В множеството региони вятърът от северозапад през днешния ден ще бъде сдържан и мощен. На доста места ще има условия за краткотрайни превалявания, в югоизточните региони е допустимо да бъдат обилни.

Тази нощ още ще застудее и към този момент ще има и места със сняг.

Утре - 18 март, ще вали най-вече сняг. Най-студено ще бъде в сряда сутринта, с температури - по-ниски от нормалните за тази част на годината, ще бъдат под нулата в по-голямата част от България.

Жълт код за бурни ветрове е в действие за седем области в страната

В сряда ще стартира интервал с доста слънчеви часове, дневните температруите ще тръгнат нагоре.  

В края на тази и началото на новата седмица още веднъж ще стане доста топло за март, само че няма да липсват краткотрайни превалявания, даже и гръмотевици.

С напредването на новата седмица температурите още веднъж ще тръгнат надолу, няма да липсват валежи от дъжд.

Синоптиците предвиждат началото на идната седмица разлика в температурите от към 20 градуса

Места с краткотрайни превалявания ще има и в самия завършек на месеца – на 31 март, когато минималната температура ще бъде към 5, а оптималната към 15 градуса.

Последвайте ни за още настоящи новини в  Гугъл News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във  VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в  INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във  FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в  TIKTOK

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР