Чешкият отбор на Славия (Прага) се сбогува с Лигата на

...

Славия се сбогува с Европа

Чешкият тим на Славия (Прага) се сбогува с Лигата на конференциите, откакто не съумя да победи Сиваспор в последния си мач от група " G ".

Срещата в чешката столица приключи при резултат 1:1, след който домакините си потеглиха с наведени глави. Освен това и другият мач в групата сред ЧФР Клуж и ФК Балкани не се разви в интерес на чехите, откакто румънците завоюваха с 1:0.

Мачът бе без значение за турския клуб, който към този момент си бе обезпечил класиране напред. Въпреки това той игра за достойнството си и даже пръв откри резултата в мача в 28-ата минута от дузпа, осъществена от Макс Градел.
 Монако изхвърли Цървена зведа от евротурнирите

Монако победи Цървена звезда с 4:1

Славия направи всичко допустимо да направи поврат и в 68-ата минута стигна до равнене с доза шанс след автогол на Димитриос Гутас. Домакините обаче не съумяха да вкарат втори гол и това се оказа съдбовно.

В последна сметка Славия приключва на 3-тата позиция в крайното класиране с 8 точки, а Сиваспор печели групата с 11 точки в актива си.