Черноморец спечели гостуването на Рилски спортист с 87:72 (22:23, 25:23,

...

Шок в Самоков! Черноморец нанесе втора загуба на Рилски спортист

Черноморец завоюва гостуването на Рилски състезател с 87:72 (22:23, 25:23, 15:11, 25:15) от 25-ия кръг на НБЛ. " Акулите " са с баланс 14-10, а провалянето е едвам второ от началото на сезона за отбора от Самоков.

Срещата стартира като същинско дерби, а след 10 минути игра разликата беше едвам точка в интерес на домакините. Драмата на паркета продължи и през втората четвърт, а гостите съумяха да извърнат резултата и да се отдръпват на почивката с преднина от 1 точка. След паузата те продължиха да усилват дистанцията от точки пред противника си въпреки и с мудни темпото, до момента в който не се стигна до заключителните 10 минути, в които Черноморец напълно доминираше на паркета и не даде късмет на момчетата на Людмил Хаджисотиров за връщане в играта.

Георги Боянов приключи с 30 точки за Черноморец, а Джордан Тъкър вкара 20 точки.

За Рилски състезател Брандън Рандълф осъществя 16 точки.