Черноморец се наложи със 114:71 (27:14, 38:18, 25:19, 24:20) над

...

В морското дерби: Черноморец прегази Черно море

Черноморец се наложи със 114:71 (27:14, 38:18, 25:19, 24:20) над Черно море Тича като хазаин в мач от 32-рия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 17-и за " акулите ", които имат и 11 загуби. " Моряците " са с баланс 6-22.

Срещата в зала " Бойчо Брънзов " не приличаше на дерби още от първите минути. Домакините постановиха темпото си още първоначално и до почивката към този момент бяха със стабилен задатък от 33 точки пред противника си. След паузата те съумяха да задържат положителния си темп и не разрешиха на гостите от Варна да съумеят да създадат мача забавен.

За Черноморец Николай Георгиев беше най-резултатен с 22 точки, 20 вкара Георги Боянов, а по 13 нанизаха Джордан Тъкър и Берк Мехмед.

Костасдин Лазаров се разписа с 20 точки за Черно море, а 14 добави Мартин Йорданов.