Черноморец победи с 94:79 (17:25, 27:20, 23:20, 27:14) Шумен като

...

Черноморец не се даде на Шумен

Черноморец победи с 94:79 (17:25, 27:20, 23:20, 27:14) Шумен като посетител в мач от 12-ия кръг на НБЛ. Успехът е пети за " акулите ", които имат и шест провали в сметката си, а Шумен е с баланс 2-9.

Иначе мачът стартира добре за домакините, които за 10 минути игра съумяха да пернат с 8 точки пред противника. Въпреки, че изгубиха втората част, те продължиха да водят с 1 точка на почивката. След нея двата тима продължиха надлъгването и преди последната четвърт разликата в резултата към този момент беше 2 точки в интерес на гостите от Бургас. Баскетболистите на Васил Евтимов не изгубиха ритъма си и през заключителната четвърт, в която тотално преобладаваха на терена и си осигуриха триумфа в Шумен.
 На живо: 12-ият кръг в НБЛ - Академик върви към победа, Спартак продължава да води на ЦСКА На живо: 12-ият кръг в НБЛ - Академик върви към победа, Спартак продължава да води на ЦСКА
Мунис Туту вкара 31 точки за Черноморец, с 21 точки и 14 битки се разписа Георги Боянов, а Кинг Революшън наниза 14.

За Шумен Георги Кендеров приключи с дабъл-дабъл - 19 точки и 10 битки, 14 добави Николай Георгиев.