Черноморец изравни серията срещу Спартак в Плевен в НБЛ на

...

Черноморец изравни серията срещу Спартак Плевен

Черноморец изравни серията против Спартак в Плевен в НБЛ на 1-1 победи. Плевенчани изгубиха вкъщи с 84:85 (20:19, 19:20, 25:24, 20:22). Трети съдбоносен дуел, който ще се играе в неделя в Бургас, ще дефинира тима, който ще се класира за полуфиналите.

Двата състава направиха доста забавен мач, с чести смени на водачеството. Домакините поведоха с 20:19 след 10 минути, а на почивката резултатът бе еднакъв – 39:39 откакто нито един от противниците не съумя да се откъсне съществено. И второто полувреме бе също толкоз оспорвано, Черноморец взе задатък от 7 точки, само че плевенчани обърнаха до 5 в своя изгода при 64:59 и след трета част резултатът бе 64:63. В заключителните моменти гостите овладяха самодейността и дръпнаха с 83:76 минута и половина преди края. Спартак не се съобщи, понижи до 84:85 при оставащи 28 секунди, само че бургазлии ликуваха след последната сирена.

Евгени Хаджирусев осъществя 28 точки, 3 битки и 5 асистенции за Черноморец, който беше без Влатко Гранич, а Георги Боянов способства с 22 точки, 15 битки и 3 асистенции. За домакините Николай Стоянов приключи с 16 точки и 5 битки, Димитър Маринчешки – с 15 точки и 4 битки.