Черноморец Бургас и Марек Дупница играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Черноморец - Марек 0:2

Черноморец Бургас и Марек Дупница играят при резултат 0:2 в дуел от първи кръг на Втора лига.

Срещата стартира в 18:30 часа и е излъчена по DIEMA SPORT, а на Gong.bg ще я проследим минута по минута.

Бургазлии и дупничани се завръщат във второто равнище на родния футбол след заточение из аматьорските лиги.

В първите минути липсваха рискове пред двете порти. След изминаването на четвърт час двата отбора погледнаха по-смело и си размениха по един удар.

В 24-ата минута Чаворски излезе на стрелкова позиция при една бърза офанзива на " акулите ", само че ударът му бе блокиран на метри пред голлинията.

Три минути по-късно Марек нанесе своя удар. Любомиров изведе Каймакански самичък против Димитър Тодоров и номер 44 от дупнишкия състав откри с отмерен завършващ удар - 0:1.

Минути след попадение Димитър Тодоров улови рисков удар на Любомир Костов.

Сетне Тодор Чаворски имаше искания за нарушаване в наказателното поле на дупничани.

В последните минути на първата част Даниел Гогов едвам не вкара извънредно красиво попадение във вратата на бургаския отбор. Левичарят фалцира доста добре собствен удар от към 23-24 метра, само че Тодоров отрази в напречната греда.

Добавеното време на първото полувреме донесе нови главоболия на Черноморец. Милен Иванов бе фаулиран на границата на наказателното поле, а от отсъдения директен свободен удар Даниел Гогов направи 0:2 с удар във вратарския ъгъл.

С началото на втората част бургаският отбор сътвори първото си чисто състояние - Тодор Чаворски центрира от фал, а Даниел Иванов засече с глава, само че не откри вратата.

LIVE / Черноморец - Марек 0:2

0:1 Каймакански 27`

0:2 Гогов 45+2`

Черноморец:  12 Димитър Тодоров, 2 Мариян Димитров, 5 Петър Генчев, 10 Венцислав Гюзелев, 30 Даниел Иванов, 7 Филип Ангелов, 22 Петър Патев, 17 Тодор Чаворски, 14 Константин Павлов, 33 Георги Господинов, 66 Стоян Мантаров

Треньор: Ангел Стойков

Марек:  21 Константин Костадинов, 32 Александър Башлиев, 3 Румен Сандев, 5 Боян Стойнев, 44 Христо Каймакански, 71 Димитър Илиев, 13 Веселин Любомиров, 77 Милен Иванов, 88 Даниел Гогов, 10 Николай Ганчев, 99 Любомир Костов

Треньор: Танчо Калпаков