Черноморец (Балчик) се наложи с 1:0 у дома над Устрем

...

Черноморец подчини Устрем и ще зимува на върха

Черноморец (Балчик) се наложи с 1:0 вкъщи над Устрем (Дончево) и приключи годината преди всичко. Двубоят е от 15-ия кръг на Североизточната Трета лига. Почи обезпечи скъпия триумф в 20-ата минута, когато настана блъсканица пред вратата на гостите. Стана забавен мач. Домакините владееха повече топката, противникът им действаше по-прибрано, разчитайки на контраатаки.

Вратарите избавиха по един рисков удар на Габриел Вулкано от Черноморец и Пламен Шестаков от гостите. Джорджио Димитров се измъкна против стража на Устрем, трансферира го, само че топката мина над гредата. В 40-ата минута Шестаков стреля, вратаря мазета, само че връхлитащия Виктор Христов не уцели празната врата. След почивката футболистите от Балчик още веднъж изпробваха рефлекса на вратаря на Устрем. Накрая Виктор Христов пропусна да изравни.