Черноморец Балчик и Ботев Пловдив играят при 0:3 в двубой

...

НА ЖИВО: Черноморец Балчик - Ботев Пловдив 0:3, много красив гол на Мертенс

Черноморец Балчик и Ботев Пловдив играят при 0:3 в дуел от 1/16-финалите за Sesame Купа на България. Елвис Ману откри във втората минута и още веднъж той удвои 20 по-късно. Дилан Мертенс пък означи третия гол за " канарчетата " в средата на второто полувреме.

Мачът стартира в 12:30 часа, като може да го наблюдавате по DIEMA SPORT или да го наблюдавате минута по минута на Gong.bg.

Още във втората минута на срещата Елвис Ману излезе самичък против вратаря на домакините Иван Иванов и сполучливо приключи офанзивата на своите, промушвайки топката сред краката на стража - 0:1.

Около четвърт час по-късно Ннади си откри място за пукотевица към дъгата и опита удар, само че не откри вратата.

Конате и Бароан развиха бързо нахлуване по левия фланг, при което нападателят излъга неприятелски защитник и " качи " топката на главата на Ману, а нидерландецът приключи от няколко метра, с цел да удвои преднината на пловдивчани.

Конате можеше да направи 3:0, откакто бе открит от Току на стрелкова позиция, само че ударът му по земя бе париран от Иван Иванов.

Втората част също започва с напън на " жълто-черните ". Бароан бе открит на скорост и стреля от въздуха, само че в навън. В 50-ата минута Ману можеше да оформи хеттрика си, само че не сполучи с опита си от дребен ъгъл. " Синьо-белите " отвърнаха с рисков изстрел от директен свободен удар на Тотев.

Точно в средата на второто полувреме Мертенс пое добре топката на дъгата и със страховит удар я прати по доста хубав метод във вратата на Черноморец за 0:3.

LIVE Черноморец Балчик - Ботев Пловдив 0:3

0:1 Елвис Ману 2`

0:2 Елвис Ману 23`

0:3 Дилан Мартенс 68`

Черноморец Балчик:  1 Иван Иванов, 2 Йордан Радев, 3 Даниел Георгиев, 4 Kристиян Бешев, 6 Вилиян Денчев, 11 Радослав Златев, 18 Джорджио Димитров, 10 Мохамед Нбаче, 17 Теодор Тотев, 20 Габриел Вулкано, 23 Алекс Наков

Треньор: Здравко Кулишев

Ботев Пловдив:  13 Хидайет Ханкич, 3 Па Конате, 4 Виктор Генев, 6 Дилан Мертенс, 10 Емануел Току, 11 Антоан Бароан, 21 Точукву Ннади, 22 Реда Рабеѝ, 24 Джаспър Хертъм, 28 Елвис Ману, 44 Роберто Пунчец

Треньор: Неманя Милованович