Черноломец (Попово) победи у дома Лудогорец III (Разград) с 1:0.

...

Черноломец хлъзна Лудогорец III накрая и затегна възела за второто място

Черноломец (Попово) победи вкъщи Лудогорец III (Разград) с 1:0. Двубоят от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига е дербито за второто място в класирането. Опитният Беадир Беадиров нанесе победния удар в даденото от съдията продължение. Ветеранът беше най-съобразителен в настаналата блъсканица пред разградската врата и насочи топката в мрежата. Заслужен триумф за домакините. Те имаха още шансове за попадения, само че пред голлинията на гостите беше блестящия в този мач Пламен Пепеляшев. Той избави всичко като се изключи късния гол.
 Битката за вицешампион на Североизток е в Попово Битката за вицешампион на Североизток е в Попово
В 35-ата минута не позволи водачът на Черноломец Тихомир Кънев да му вкара дузпа. Нападателят имаше и други шансове за попадение, както и съотборника му Радослав Матеев. Най-добрата опция за разградчани беше в 60-ата минута, когато техен футболист стреля рисково, само че топката мина над вратата. Този резултат събра двата тима на второто място в класирането. До края на шампионата има още два кръга. Поповци обаче имат и отсрочен дуел като посетител на Черноморец (Балчик).