Черно море завърши Добруджа с 2:2 в контролна среща, играна

...

Черно море върти 2:2 с Добруджа в контрола

Черно море приключи Добруджа с 2:2 в контролна среща, играна на стадион " Тича " във Варна. В спаринга Илиан Илиев употребява много юноши от школата на клуба. В инспекцията не взеха присъединяване националите Георги Георгиев, Исмаил Иса, Иван Дюлгеров, Илиан Илиев, Виктор Попов, Иван Дичевски, Денислав Ангелов и Павел Георгиев, а на футболистите с болежки, бе дадена отмора.
Снимка: ПФК Черно море  Черно море върти 2:2 с Добруджа в контрола
Гостите от Добрич поведоха в резултата в 5-ата минута. Ерик Кучански се възползва от неточност на вратаря Галин Григоров, който не съумя да почисти добре топката пред наказателното поле и играчът на отбора от Добрич го трансферира за 1:0. В 16-ата след многоходова композиция почнала от Велислав Василев, който откри Стефан Велев пред дъгата на наказателното поле, а той с пета му я върна. Младият гений на варненци продължи вляво към Леандро, който с удар по диагонала вкара за 1:1. Малко сед това гостите можеха да вкарат втори гол, само че стражът Галин Григоров съумя да избави удар на Християн Казаков, който бе останал самичък против вратаря на " моряците ".
В 25-ата минута Велислав Василев върна топката към Васил Панайотов, който от към 20-ина метра я насочи в далечния ъгъл на вратата, само че тя срещна страничната греда. В 28-ата минута Мехди Букаси насочи мощен удар от границата на пенаута, само че след рикушет топката излезе в корнер. След осъществяването на ъгловия Даниел Димов с ефектна задна ножица стреля, само че над вратата. Две минути по-късно още веднъж Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, само че кълбото мина на сантиметри от страничната греда.

До края на първата част варненци можеха да стигнат до цялостен поврат, само че не съумяха да си завършат обстановките по най-хубавия метод. Най-чистото състояние бе пред Родриго де Са Валела, който засече с шпагат центриране на Велислав Василев отдясно, само че стреля около вратата.
В 46-ата минута след неточност в защитата на Черно море, Ерай Карадайъ открадна топката и излезе самичък против вратаря. Нападателят на Добруджа осъществя за 2:1, като преди да влезе в мрежата, топката срещна страничната греда. Малко по-късно Васил Панайотов стреля рисково след късо осъществяване на свободен удар, само че вратарят съумя да улови.
В 80-ата минута Валела остана на добра позиция против вратаря и стреля леко под ъгъл, само че Димитър Илиев съумя да парира. В 89-ата минута след изстрел на Емил Янчев топката срещна ръката на футболист на гостите в наказателното поле и основният рефер Калоян Цветков отсъди дузпа. Емил Янчев я трансформира в гол.
Съставите:

Черно море: Галин Григоров, Даниел Димов (46-Стефан Станчев), Жорди Лопез (30-Мирослав Енчев), Цветомир Панов (70-Емил Янчев), Мартин Дичев (82-Златин Станков), Велислав Василев (82-Радослав Златев), Мехди Букаси (70-Светолав Николов), Васил Панайотов (70-Калин Георгиев), Родриго де Са Валела, Стефан Велев (82-Росен Стефанов), Леандро Андраде.

Добруджа: Димитър Илиев, Иво Вихренов, Дони Дончев, Цветелин Радев, Димитър Василев, Якуб Идризов, Денис Кадир, Цветан Илиев, Кристиян Казаков, Ерик Кучански (30-Божидар Чуканов), Ерай Карадайъ (Иван Василев, Ахмед Адемов, Симеон Митев, Стефан Митев, Дейвид Филипов, Радослав Михалков)
Източник: fakti.bg