Черно море записа трудна, но сладка победа в мач от

...

Неостаравящият Георги Илиев герой за Черно море срещу Дунав. Варненци вече са шести в класирането

Черно море записа сложна, само че сладка победа в мач от 13-ия кръг на Първа лига на воя стадион " Тича ". Варненци биха с 3:2 Дунав, а в воин се трансформира неостаряващият Георги Илиев, който вкара два гола.

Гостите от Русе поведоха още във втората минута след безразсъден автогол на Илиас Хасани. Футболистите на Илиан Илиев изравниха в 9-ата минута посредством капитана Георги Илиев. В 32-ата минута Мирослав Енчев изведе " моряците " напред в резултата, възползвайки се от групова неточност в отбраната на госите. Исмаил Иса изравни резултата в 78-ата минута след доста добър пас на Ахмед Ахмедов. Само три минути по-късно Георги Илиев извърши по ослепителен метод пряк-свободен удар, който попадна в тъкмо в горния десен ъгъл на вратата зад Филипов.

Двубоят стартира доста мощно за русенци, които поведоха в резултата още във 2-ата минута на срещата. Илиас Хасани си вкара гръмък автогол след остро центриране от левия фланг. Бранителят опита да почисти топката, само че вместо това я прати неспасяемо във вратата на Макенджиев.

Отговорът на Черно море не закъсня и 9-ата минута Георги Илиев изравни резултата. До попадението се стигна след изстрел на Мартин Минчев в гредата, при който топката доближи до Илиев и капитанът не пропусна да изравни на опразнена врата.

В 22-ата минута Илиас Хасани отклони топката към Васил Панайотов, а изстрелът от придвижване на полузащитника бе блокиран от бранител в " светлосиньо ". Десет минути по-късно Мирослав Енчев изведе " моряците " напред в резултата.

Центрирана топка откри Мартин Минчев в наказателното поле, а футболистът на Черно море стреля от въздух към вратата на Дунав. Филип Димитров съумя да блокира удара, само че топката попадна на крайници на Мирослав Енчев, който от близко осъществя. В 42-ата минута Мартин Минчев стреля рисково към вратата на Димитров, само че изстрелът му прелетя над напречната греда. Това бе и последното състояние преди края на първата част.

В 46-ата минута Мартин Минчев бе изведен зад отбраната на русенци, само че избра да заложи на мощен удар, вместо да насочи топката в опразнената вратата на Филип Димитров, който не бе заел добра позиция. В 60-ата минута влезлият в игра Александър Александров нацели гредата след ужасно осъществяване на пряк-свободен удар. В 70-ата минута сантиметри разделиха Васил Панайотов от гол във вратата на Дунав. Полузащитникът стреля мощно от границата на наказателното поле, а ударът му срещна напречната греда. Минута по-късно удар на Ндиайе излезе в навън.

Така се стигна до 78-ата минута, в която Дунав изравни. Ндиайе центрира в наказателното поле, а Илиас Хасани се подхлъзна при опита си да почисти топката. Тя доближи до Ахмед Ахмедов, който пусна добър пас към Исмаил Иса, а нападателят преодоля Благодай Макенджиев с изстрел в горния десен ъгъл.

Само три минути по-късно Георги Илиев извърши по ослепителен метод пряк-свободен удар, който попадна в тъкмо в горния десен ъгъл на вратата зад Филипов.

След този триумф Черно море се върна на шестото място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга.