Черно море записа победа в първата си за деня контрола.

...

Черно море победи Балчик в контрола

Черно море записа победа в първата си за деня контрола. " Моряците " удариха като посетители Черноморец Балчик с 4:1. Точни за триумфа бяха Николай Златев, Исмаил Иса, Васил Панайотов, Светослав Николов. В спаринга Илиан Използва най-вече юноши от школата на клуба.
В 11-ата минута Черно море поведе в резултата. Исмаил Иса центрира остро отдясно на наказателното поле, където младият Николай Златев на скорост засече топката за 1:0. В 19-ата минута Черно море повиши резултата. След добра офанзива отдясно Мартин Милушев откри с едно Златин Станков, който изведе Исмаил Иса самичък против вратаря и нападателят с акуратен удар вкара за 2:0.
В 25-ата минута Мартин Милушев получи топката в наказателното поле, напредна и извади кълбото за Исмаил Иса, който стреля, само че стражът на домакините съумя да избави.

В 29-ата минута Черно море пропусна чиста обстановка за трети гол. След центриране от корнер Велислав Василев стреля от въздуха, вратарят мазета, топката стигна до Исмаил Иса, който от дребен ъгъл опита да осъществя, само че стражът на Балчик още веднъж избави.

В 32-ата минута Мартин Дичев се озова на стрелкова позиция и насочи технично топката към далечния ъгъл на вратаря, само че тя бе отбита от защитник. В 34-ата минута Балчик понижи резултата. След пробив отдясно топката стигна до Румен Николов, който с шпагат я вкара в мрежата на Георги Георгиев за 1:2.

В идната офанзива Исмаил Иса проби отляво и центрира по земя в дребния пеналт, където Велислав Василев изпревари защитник и стреля, само че право в тялото на вратаря.

В 40-ата минута Веселин Веселинов насочи топовен изстрел от границата на наказателното поле, само че Георги Георгиев доста ефектно съумя да избие влизащата в сглобката на вратата топка.

В 48-ата минута Балчик сътвориха заплаха пред вратата на Георги Георгиев, само че вратарят на Черно море още веднъж бе на мястото си със сигурна интервенция. В 67-ата минута Васил Панайотов стреля технично от границата на наказателното поле, вратарят мазета топката, тя попадна в Родриго Вилела, който от доста близо стреля в тялото на стража на домакините. В 73-ата минута Родриго Вилела получи дълъг пас отдясно, напредна и центрира топката към задна греда, където Велислав Василев навлезе на скорост и тъкмо преди да вкара топката с глава, му бе изчистена от защитник. Веднага по-късно Мартин Милушев бе изведен на добра позиция в наказателното поле, само че изстрелът му срещна тялото на вратаря. В 83-ата минута Васил Панайотов подаде към Мартин Милушев в наказателното поле, който финтира вратаря, само че бе съборен. Панайотов извърши отсъдената дузпа и осъществя за 3:1. Малко по-късно Родриго Вилела пропусна да осъществя от добра позиция.

В последната минута на мача Светослав Николов излезе самичък против вратаря, финтира го и на празна врата оформи крайния резултат.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Емил Янчев, Златин Станков, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Васил Панайотов, Николай Златев (46-Родриго Вилела), Мартин Милушев (84-Наско Янков), Велислав Василев (75-Светослав Николов), Исмаил Иса (63-Радослав Златев)
Източник: fakti.bg