Черно море записа най-резултатната си победа в шампионата през сезона.

...

Черно море излезе трети след разгром над Ботев Вр във Варна

Черно море записа най-резултатната си победа в шампионата през сезона. " Моряците " на Илиан Илиев разпиляха с 5:0 Ботев Враца на стадион " Тича " във Варна в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Така " зелено-белите " излязоха на трето място в класирането, кръг преди края на постоянния сезон. Официален дебют с фланелката на Черно море записа Закария Беншаа. В срещата взеха присъединяване половин тим юноши от школата на клуба.
Снимка: ПФК Черно море  Черно море излезе трети след погром над Ботев Вр във Варна

Черно море стартира мощно дуела и още в 8-ата минута Матиас Курьор съумя да вкара топката във вратата на гостите след съвършен пас на Родриго Вилела. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на ВАР, защото нападателят на " моряците " е играл с ръка.

В 14-ата минута обаче Васил Панайотов с акуратен удар отвън наказателното поле откри резултата. Преди да влети в мрежата топката се отклони от страничната греда. В 21-вата минута превъзходството на варненци докара до втори гол. Цветомир Панов опита изстрел от отдалеченост, получи се комплициране в наказателното поле сред Краси Костов и Валери Христов, а от това се възползва Матиас Курьор, който вкара за 2:0.

Пет минути по-късно Велислав Василев пусна страховит пас към Курьор, който нахлу отдясно в наказателното поле и пусна паралелен пас към Сердюк, а украинецът не сгреши за 3:0. В 35-ата минута Влатко Дробаров можеше да се разпише, откакто засече добре с глава центриране от корнер, само че стражът на Ботев с прелестен плонж съумя да избави.

Само минута по-късно обаче Краси Костов нямаше какво да направи, откакто Сердюк откри Пабло Гарсия, а испанецът го разстреля за 4:0.

В 67-ата минута Чавдар Ивайлов опита да изненада Иван Дюлгеров с удар от надалеч, само че стражът на " моряците " се оправи с лекост. В 69-ата минута Сула пусна акуратен пас в дълбочина към Евгений Сердюк, който напредна в наказателното поле и осъществя за 5:0.

В 86-ата минута Васил Панайотов бе фаулиран в тил и се наложи да напусне игра на носилка. А след това бе откаран с кола за спешна помощ в болница. " Моряците " пък доиграха срещата с 10 души.

В идващия кръг Черно море гостува на Левски в София. Мачът на стадион " Георги Аспарухов " е в събота, 9 април, от 20 часа.
Съставите:

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия (73-Калин Георгиев), Велислав Василев (46-Мариз Сула), Родриго Вилела (73-Николай Златев), Матиас Курьор (73- Закария Беншаа), Евгений Сердюк.

Ботев Враца: Красимир Костов, Костадин Ничев, Илия Миланов, Йоан Бауренски, Мирослав Маринов, Мартин Николов, Юлиан Ненов, Антон Фасе, Диего Фераресо, Валери христов, Мохамед Бентахар (Христо Георгиев, Антонио Георгиев, Стефан Гаврилов, Чавдар Ивайлов, Луиз Соарес, Красимир Тодоров, Мартин Петков).
Източник: fakti.bg